PAL-RTC automatické dávkovače

O produktu

PAL systémy třetí generace se pyšní celou řadou technických novinek a vylepšení. V duchu hesel 'připrav a dávkuj' (PAL, Prepare And Load) se švýcarští konstruktéři s precizností sobě vlastní zaměřili na oblasti manipulace se stříkačkou, intenzivní míchání tzv. vortex a nástřik z velmi malého objemu jakkoliv tvarované vialky. Klíčová vymoženost je automatická výměna stříkaček – pro manipulaci s kapalinami a parními fázemi se zřídkakdy obejdeme s jedním typem stříkačky, potřebujeme jich více.  Tato vlastnost se promítla též do názvu PAL systémů třetí generace – PAL RTC , Robotic Tool Change .

Nástřik z velmi malého objemu nás nemůže překvapit, ohromení však přichází v jeho provedení: jehla, která perforovala septum vialky indikuje odpor, který je proti jejímu pohybu vyvíjen; tato síla výrazně vzroste ve chvíli, kdy se jehla dotkne dna vialky – v tuto chvíli se pohyb zastaví, jehla se mírně povytáhne a provede se nadávkování: plně automaticky. Tímto způsobem jsme schopni z vialky (aniž bychom ji museli před tím zkoumat, testovat a nastavovat hloubku průniku jehly) s kapalinou o objemu 5 ul nadávkovat 3x 1 ul. Děkujeme Vám, švýcarští hodináři!

Autosampler PAL RTC je univerzální a lze jej použít jak pro dávkování do GC tak i HPLC systémů (či FIA-MS, bez separace), aparaturu lze osadit temperovanými boxy s výsuvnými policemi pro vialky či mikrotitrační destičky, lze implementovat systém vysokotlakých dávkovacích a přepínacích ventilů pro širokou škálu aplikací v kapalinové chromatografii a hmotnostní spektrometrii. Dodávaný software Sample Control je velmi intuitivní a programování dílčích kroků přípravy a dávkování se stává procesem, který Vás nejen nadchne, ale též pohltí. Sample Control je kompatibilní takřka se všemi softwarovými produkty hlavních výrobců chromatografických technik a hmotnostních spektrometrů.