Vítejte na stránkách společnosti Pragolab

Jsme jedním z lídrů na českém a slovenském trhu v oblasti laboratorních zařízení a svým zákazníkům přinášíme špičkové přístroje z oboru analytické chemie a fyzikálních měření více než 30 let.

Původní nabídka přístrojů Carlo Erba, VG, Haake, Martin Christ a Sigma se časem rozrostla na velkou část portfolia Thermo Fisher Scientific a dlouhé řady dalších významných dodavatelů. Díky tomu nyní poskytujeme nejen jednotlivé vědecké či průmyslové systémy, ale i celé integrované dodávky přístrojové části laboratoří. Kromě tradičních analytických zařízení, jako jsou chromatografy či spektrometry, myslíme i na budoucnost. Oblast hmotnostní spektrometrie s předřazenými chromatografickými systémy Thermo Fisher Scientific jsme rozšířili o možnost měření ve vysokém rozlišení, stejně jako o pokročilou automatizaci přípravy vzorků. Dále se věnujeme také nejmodernějším zařízením z oboru fyzikálního měření včetně zařízení využívajících rychlou elektroniku. Naším velkým přírůstkem jsou pak mikroskopy renomované firmy Leica Microsystems včetně komplexních dodávek. 

Jako jedna z prvních tuzemských firem jsme získali certifikát ISO 9000 (který se nám podařilo letos opět úspěšně obhájit). Certifikát si můžete stáhnout v české nebo anglické verzi. Své pracovníky školíme tak, aby rozuměli jak technické stránce, tak i praktickému použití přístrojů. Naši odbornost průběžně rozšiřujeme pravidelnými školeními pořádanými výrobci. Ve spolupráci s odbornými institucemi jako jsou Spektroskopická společnost Jana Marka Marci či Slovenská spektroskopická společnost se rovněž snažíme předat naše znalosti a dovednosti i k našim zákazníkům. V neposlední řadě, díky důvěře některých tuzemských pracovišť, máme možnost spolupracovat na vývoji nových HW i SW řešení včetně nových patentů. Toto partnerství vidíme jako logické a potřebné pro budoucnost všech analytických laboratoří.

Stále rostoucí tým Pragolab mládne a dává příležitost všem, které baví špičková technika, chtějí se pohybovat mezi špičkovými odborníky a stát se jedním z nich.

Naším cílem je být partnerem, na kterého se můžete spolehnout. Proto kromě nabídky kvalitních laboratorních přístrojů poskytujeme i profesionální poradenství, přípravu a vzdělávání uživatelů, aplikační podporu a důležité služby jako jsou SERVIS, údržba, profylaktické kontroly a validace.

Věřím, že na našich webových stránkách naleznete zajímavé informace, které potřebujete, a které Vás přesvědčí o našem zápalu pro „mašinky„ a o naší fundovanosti a spolehlivosti. Podívejte se na naší cestu po téměř 30 let.

Timeline_Pragolab.jpg


Těšíme se na spolupráci.


Za tým společnosti Pragolab
Láďa Náměstek