Mikroskopické kamery Andor
Kamery Andor vynikají velmi vysokou citlivostí, která je nesrovnatelná s parametry klasických kamer pro lidské oko. Kamery jsou založené na bázi CCD, sCMOS, EMCCD a ICCD čipů. V závislosti na technologii jsou kamery schopny detekovat záření v UV, VIS či IR oblasti, ale také i VUV, rentgenové či gamma záření.
Více informací
zde.
Andor Zyla 4.2
- sCMOS kamera od firmy Andor s vylepšenou kvantovou účinností (quantum efficiency), která dosahuje až 82 %, plně nahrazuje kamery CCD (charge-coupled device). Bezkonkurenční rychlost 100 snímků za sekundu v plném rozlišení, což je až 10× více než rychlost CCD kamer při polovičním rozlišení. Velké zorné pole navíc zvyšuje produktivitu. S těmito parametry je kamera Zyla ideální pro snímání živých buněk (live cell imaging).
Andor Neo 5.5
- Andor Neo 5.5 je velmi specializovaná sCMOS kamera s možností chlazení senzoru. Maximální rozlišení této kamery je 5.5 Mpx. Při plném rozlišení lze dosáhnout rychlostí 100 fps (limitováno interní pamětí kamery), což je až 10× více než rychlost CCD kamer při polovičním rozlišení.
- Velké zorné pole navíc zvyšuje produktivitu a umožňuje flexibilitu při nastavení parametrů pro akvizici (Binning, Crop mode). S těmito parametry je kamera Neo ideální pro snímání živých buněk (Live Cell Imaging).
Andor ixon ultra 888, 897
- EM CCD kamera od Andor s vysokým rozlišením (1 Mpx) a zvětšeným zorným polem. Snímání probíhá až 3× rychleji než u předchozích modelů (26 FPS při plném rozlišení)
- Vysoká kvantová účinnost (quantum efficiency), přesahující 90 % v oblasti maximální citlivosti, dokáže tato kamera zachytit signály na úrovni jednotlivých fotonů.
- Tyto vlastnosti jsou žádoucí při snímání signálů o velice nízké intenzitě, kdy ostatní technologie (CCD, sCMOS) nejsou schopny signál vůbec detekovat.